Primark Praha – kdy bude Primark v Praze otevřen?

Název Primark si mezi českými zákazníky za poslední léta vydobyl status téměř až zaklínadla. Čeští spotřebitelé si zvykli pořádat individuální i hromadné výpravy do sousedních států a nakupovat levné módní zboží doslova po kilech. Nyní už nemusejí. Velký obchodní dům Primark čeká na otevření v hlavním městě. Kdy se bude otevírat Primark v Praze?

Historie nákupní svatyně Primark sahá do roku 1969, kdy se v irském Dublinu objevil první obchod, tehdy ještě s původním názvem Penneys. Založil ho byznysmen Arthur Ryan, jenž z Primarku dokázal vytvořit masivní impérium, jež se dnes pyšní více než 380 prodejnami s 80 tisíci zaměstnanci v celkem třinácti zemích světa.

Super levné zboží (oblečení, doplňky, boty) nabízí také e-shop AliExpress.
Nakupovat na AliExpressu >

Původně byl Primark dominantou pouze evropského kontinentu, od roku 2015 expandoval i do zámoří a nyní se v USA nachází kolem deseti poboček. Celosvětově řetězec dosahuje tržeb několik miliard dolarů ročně.

TIP: Než se otevře Primark v Praze, lze nakupovat na šesti méně známých e-shopech s oblečením, které by měl každý vyzkoušet.

Primark má široký záběr co se nabízeného zboží týče. Prim hraje oblečení a doplňky, a to jak pro ženy, muže i děti. Velmi populární je stálá sekce Harry Potter nebo Micky Mouse, kdy lze s tématem oblíbených postaviček sehnat opravdu jakýkoli druh oblečení.

Z Primarku je běžné odcházet s plnými nákupními taškami. Zboží je extrémně levné a líbivé.

Pozadu nezůstávají ani domácí potřeby. Nejrůznější povlečení, polštářky, koberečky, avšak i svíčky, lampičky, nádobí, to vše je obřích nákupních Primark centrech k dispozici.

Bez kosmetických doplňků a pomůcek by nabídka Primarku nebyla to pravé ořechové. Proto nechybí dekorativní kosmetika, taštičky, štětečky a jiné nezbytnosti.

Kdy otevře Primark Praha

Nyní začíná Česko dobývat Primark Praha. Když v roce 2019 prosákly první zvěsti o tom, že se bude otevírat Primark v Praze, srdce mnohých fanoušků levné módy zaplesala. Odpadnou zahraniční cesty do nejbližších Primark poboček v Drážďanech, Linci nebo Vídni a jednodušším se stane také vrácení zboží.

Původní otevření pražské pobočky, která má být vlajkovou lodí Primarku ve střední a východní Evropě, bylo plánováno na květen 2020.

Ve stejném roce ve věku 83 let zemřel zakladatel Arthur Ryan a Primark zároveň oslavil 50. výročí své existence.

Levné módní oblečení je dominantou e-shopu Floryday.
Prohlédnout nabídku Floryday >

V Praze začala růst nová budova, která nese název The Flow Building a sídlí na adrese Václavské náměstí 47. Moderní prosklená design budova se rozprostírá na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí a společnost Primark si pronajala celkem tři podlaží o rozloze 6000 čtverečních metrů.

Nově postavená budova byla zkolaudována v červenci 2020 s plánovaným otevřením na podzim téhož roku. Pompéznímu zahájení prodeje v nejsilnějším nákupním období roku přerušila pandemie koronaviru a otevření Primarku v Praze bylo odloženo.

Neuskutečněné předvánoční tržby představovaly pro obchodní koncern velkou finanční ztrátu.

Oblečení všech velikostí, barev, materiálů a střihů je v řetězci Primark nejsilněji zastoupenou položkou.

Kdy se otevře Primark v Praze? V současnosti je otevření pražské pobočky přesunuto na jaro, přičemž pevné datum není stanoveno. Prozatím není možné nakupovat z Primark Praha e-shopu online. Řetězec si zakládá na kamenných prodejnách a o vstupu na virtuální trh neuvažuje.

Z důvodu odloženého otevření není známa ani otevírací doba Primarku Praha. Vzhledem ke strategické poloze v centru města se dá uvažovat o dlouhých otevíracích hodinách.

Ačkoli je Primark stále neotevřen, nenabízí Primark Praha volná pracovní místa. Všechny pozice už jsou obsazeny a čeká se na otevření. Dá se předpokládat, že po otevření obchodu bude nabídka zaměstnání v Primark Praha širší.

Do budoucna je plánováno otevření druhé české pobočky Primarku, a to v Brně v nákupním centru Olympia. Plánované datum je stanoveno na rok 2022.

Za levnými nákupy už nebude nutné přejíždět hranice. Plánují se pobočky Primark Praha a Brno.

Primark dlouhodobě vystupuje proti novodobému otroctví a nevyužívá levnou dětskou sílu. Zároveň bojuje proti krutému testování kosmetických produktů na zvířatech a miliony dolarů vydává na podporu fondu UNICEF.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang