Nákup nábytku online – výhody a nevýhody, vyplatí se?

Nákupy online jsou dnes běžnou záležitostí a mnoho zákazníků je z různých důvodů preferuje. Zákazníci jsou na e-shopech zvyklí kupovat vše od oblečení přes elektroniku až po vybavení do domácnosti. Jak je na tom nábytek? Vyplatí se nákup nábytku přes internet?

Nakupování online přináší celou řadu výhod, kterým kamenné prodejny často nemohou konkurovat. Většinou to bývá zejména pohodlnost – při nákupech online je možné nakupovat prakticky odkudkoliv.

Kamenné prodejny a obchody však zase disponují kvalitami, které e-shopy nabídnout nemohou. Jednou z nich je například možnost prohlédnout si zboží osobně, což bývá pro zákazníky mnohdy velmi důležité.

Stejně je to i s nakupováním nábytku. Je k nezaplacení vybírat si nový stůl z pohodlí gauče, ovšem jak si ověřit, že barva skutečně odpovídá popisu a fotografii? Tento článek rozebírá všechny aspekty těchto nákupů společně s prodejci, kteří nábytek online nabízí.

Nábytek na e-shopech – kde ho najít?

Možností kde najít nábytek online je celá řada. Nábytek nabízí např. Westwing. E-shop Westwing se kromě nábytku zaměřuje i na vybavení pro domácnost a design interiéru a jedná se tedy o obchod s obecnější nabídkou.

Užším zaměřením nábytku se zabývá Aldo nábytek, který využijí zejména rodiče zařizující pokojíčky pro své ratolesti – Aldo nábytek se totiž specializuje výhradně na vybavení dětských pokojů a nabízí patrové a multifunkční postele.

Milovníky vodních radovánek jistě potěší BazenyShop, který se zabývá prodejem bazénů a bazénového příslušenství. To však není jediná nabídka obchodu BazenyShop. Tento e-shop nabízí také zahradní nábytek, vířivky nebo sauny.

Recenze nákupů online

Nábytek online nabízí celá řada dalších značek. Mezi známé prodejce nábytku patří např. Asko-nábytek, který na českém trhu působí již 29 let. I přesto, že se jedná o ověřeného prodejce, recenze na Asko nábytek jsou rozličné.

Podobně je na tom i Avenberg, e-shop nabízející zahradní nábytek a venkovní příslušenství. Také Avenberg recenze se v mnohých aspektech nákupu na tomto e-shopu rozchází, většinou je však zákaznická zkušenost uspokojivá.

Dalším prodejcem nábytku je Sconto, který nabízí i bytové doplňky a dekorace. Sconto recenze jsou také rozmanité – někteří si zkušenost s nákupem velmi chválí, jiní nikoliv. Zákazníci však jen těžko najdou e-shop, u nějž budou recenze pouze pozitivní.

Rozličnost hodnocení pomůže potenciálním zákazníkům rozhodnout se, zda v daný e-shop vloží svou důvěru. Recenze jim také pomohou připravit se na potenciální problémy nebo se nákupu zcela vyhnout.

Nákup nábytku online přináší celou řadu výhod, kterým kamenné prodejny často nemohou konkurovat.
Nákup nábytku online přináší celou řadu výhod, kterým kamenné prodejny často nemohou konkurovat.

Nákup nábytku online – výhody

Kromě pohodlného nákupu odkudkoliv se nakupování nábytku na e-shopu pojí i s dalšími výhodami. Sem patří rychlý výběr nábytku prostřednictvím snadného vyhledávání za použití detailních filtrů.

Prostřednictvím filtrů si zákazník nastaví jednotlivé parametry jako je typ nábytku, barva, rozměry a další, a jednoduše vyhledá přesně to, co potřebuje. Další velkou výhodou e-shopů je široký sortiment nábytku.

V kamenné prodejně totiž nelze vystavit veškerý nábytek, kterým obchod disponuje. Celá řada nábytku tak zůstává na skladě. Pro mnohé může být výhodou i větší nabídka platebních možností.

Při nákupu online je možné kromě platby kartou platit také bankovní převodem, na dobírku nebo pomocí služby PayPal a dalších služeb jako Twisto (jaký nabízí Twisto seznam obchodů?) a podobně.

Další výhodou, kterou jistě nelze opomenout, je často levnější nábytek na e-shopech. To je zejména z toho důvodu, že e-shopy nabízí různé akce, slevy a promo kódy, např. za přihlášení se k odběru novinek.

Jaké jsou tedy výhody nákupu nábytku online v kostce?

  • Pohodlný nákup odkudkoliv
  • Rychlý výběr a snadné porovnání
  • Široký sortiment nábytku 
  • Širší nabídka platebních možností
  • Často levnější nábytek

Ať už se jedná o nákup dětské postele nebo výzdobu kanceláře, nákupy nábytku online se bezesporu pojí s řadou lákavých výhod. Všechno má však svá proti. Jaké jsou naopak nevýhody těchto nákupů?

Nákup nábytku online – nevýhody

Hlavní nevýhodou nákupu nábytku online je zejména skutečnost, že nábytek není možné vidět na vlastní oči. E-shopy sice mají u svých produktů fotografie, ty se však mohou odchylovat od reality.

Často totiž záleží např. na druhu osvětlení, pod kterými se odstíny barev mohou lišit. Nábytek si také není možné osahat ani vyzkoušet. Jediným východiskem je vybrat si nábytek na e-shopu a zajet jej koupit do kamenné prodejny.

Dalším častým problémem mohou být neověřené e-shopy. Jednoduchým řešením je prohledat internet a podívat se na spolehlivé prodejce s dostatkem pozitivních hodnocení na nezaujatých webech, jako je např. Slevove.cz.

Nevýhodou je také nepřítomnost prodavače, který okamžitě odpoví na konkrétní dotazy zákazníka a přesměruje jej tam, kam je potřeba. E-shopy sice nabízejí zákaznický servis a online podporu, ne vždy jsou však tyto služby kvalitní.

V neposlední řadě se nákup nábytku online mnohdy pojí s absencí doplňkových služeb, jako je např. montáž nábytku přímo v domácnosti zákazníka. Jaké jsou tedy nevýhody nákupu nábytku online v kostce?

  • Nábytek není možné vidět na vlastní oči
  • Nábytek není možné vyzkoušet
  • Neověřené e-shopy
  • Nepřítomnost prodavače
  • Absence doplňkových služeb

Je jasné, že nákupy online i nákupy v kamenných prodejnách s sebou přináší mnohé výhody i nevýhody a záleží na samotném zákazníkovi a jeho preferencích, kterou možnost nákupu zvolí.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang