Hledáte tip na zajímavou výzdobu kanceláře? Možná se vám strefí do noty mapa světa

Nezáleží na tom, kam ji umístíte. Tento typ dekorace vypadá skvěle v přijímací hale i ve vaší soukromé pracovně. A nemusí symbolizovat je to, že rádi cestujete. Stejnou měrou totiž svědčí i o šíři vašich obzorů a chuti do moderních a inovativních řešení.

A co si pořídit? Možností je velké množství – a inspirovat se koneckonců můžete nejstarším souborem map na světě – Atlasem světa. Existují mapy geologické, politické nebo umělecké, kupříkladu s vyznačenými turistickými zajímavostmi.

A zvolíte-li ty se správnou podložkou (například nalepené na korku), můžete si do nich za pomoci připínáčků lehce značit místa, která jste už navštívili, nebo která na vás ve vašem vysněném itineráři teprve čekají.

Barvy vybírejte tak, aby ladily s vaším interiérem

Historické, meteorologické, socio-demografické, půdní, historické… Pro více inspirace navštivte https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/mapy/mapa-sveta/ Všechny tyto mapy mají svá specifika a je tedy snadné vybrat takovou, která by dokonale harmonizovala s vaším vybavením.

A nezáleží na tom, zda dáváte přednost industriálnímu stylu nebo kupříkladu interiéru ve znamení retro nebo vintage. Chcete sázku na jistotu? Tou je fototapeta mapa světa. Mívá dostatečné rozměry i perfektní provedení k tomu, abyste se do ní okamžitě zamilovali. A stejně tak vaše návštěvy.

Máte velmi barevně zařízenou kancelář, protože dbáte na její inspirativnost? Pak si pamatujte, že dobře zvolená dekorace na zeď by měla tuto rozvernost malinko utlumit a synergizovat. Nebojte se tedy sáhnout kupříkladu po černobílém provedení nebo po mapě, vyvedené převážně v modré nebo zelené barvě (geologická, mapa vodstva apod.).

A naopak stroze vybavená místnost si zaslouží alespoň jednu barevnou vzpruhu v podobě dobře vybrané mapy ve všech možných odstínech. V tomto případě se nemusíte bát ani výrazně vyvedeného rámu apod.

Chcete pokrýt celou stěnu nebo jen její část? 

Oblíbenost tohoto sortimentu v obchodech má jednu velkou výhodu. Široký výběr po všech stránkách. Je tedy jen na vás, zda si zvolíte obří mapu světa přes celou stěnu, nebo dáte přednost svému oblíbenému výřezu zobrazujícímu například vaši zamilovanou dovolenkovou destinaci, který si pověsíte jako inspiraci nad pracovní stůl.

Chcete radu? Velké mapy se hodí zejména do prostorných a po všech stránkách otevřených místností. Ve stísněných prostorách by na sebe snadno mohly strhnout veškerou pozornost, a to byste určitě nechtěli. Naopak výřezy udělají parádu všude, kde by se standardně rozvržené mapy zkrátka a dobře nehodily.

Náš tip: Malé mapy můžete doplnit i menší poličkou, na které vystavíte kupříkladu suvenýry z cest. Toto spojení všechny pozorovatele zcela jistě ohromí. Však uvidíte. 

Líbí se vám styl vintage? Tak pozor na některé detaily

Svět okolo nás je velmi moderní a není divu, že mu čas od času chceme tak trochu uniknout. Tak proč by nám v tom nemohla pomoci třeba 3D mapa světa ve vintage provedení? Budete překvapeni tím, jak je variabilní. Hledejte zejména autentické staré mapy (resp. jejich povedené kopie) a ne něco, co můžete vidět na každé pohlednici.

A pozor na to, s čím tuto mapu zkombinujete. Určitě se nehodí do industriálního stylu ani do prostoru, v němž převažují minimalistické prvky. Skvěle si naopak sedne s retro, vintage nebo třeba eklektickým interiérem. A baví-li vás moderní trendy, pak byste měli vědět, že si snadno podmaní oblíbený skandinávský nebo stále více uplatňovaný hygge styl. 

Na co ještě při výběru mapy dbát

Zvolený styl je opravdu důležitý. Ovšem nemělo by jít o jediné kritérium. Nezapomínejte na to, že mapy patří všeobecně mezi interaktivní prvky. Budete překvapeni, kolik návštěv po nich bude v nestřeženém okamžiku přejíždět prstem!

Nebraňte jim v tom, ale zároveň buďte skvěle připraveni. Volte mapy s omyvatelným povrchem, anebo je uschovejte do praktického rámu ze skla nebo plexiskla. V obou případech doporučujeme antireflexní vrstvu, která zabrání nechtěným odleskům. V případě potřeby pak stačí povrch přeleštit suchým hadříkem a vaše dekorace bude vypadat zase jako nová.

Interiér je možné osvěžit i správným výběrem pokojové rostliny. Oblíbenou a neotřelou je guzmánie jazýčkovitá, exotická kráska původem z deštných pralesů Střední a Jižní Ameriky.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang