Zalando expanduje na Slovensko – chce dosáhnout 10% podílu na evropském trhu s módou

Zalando je známý internetový obchod s originální módou, módními doplňky a obuví pro ženy, muže i děti. Zalando nabízí nejširší nabídku oblíbených luxusních značek, oblečení od známých módních návrhářů a sportovního oblečení. Zalando obléká zákazníky doslova od hlavy až k patě v 17 zemích světa a letos se chystá vstoupit na 6 nových trhů. Jedním z nich bude Slovensko. 

Zalando zaznamenalo velice silný finanční rok 2020. I přes pandemii koronaviru se podařilo navýšit prodej a přilákat nové zákazníky. Obrat online obchodu narostl o 30,4 %, hodnota hrubého objemu zboží dosáhla 10,7 miliard eur. Počet aktivních zákazníků se vyšplhal na hodnotu 38,7 milionů.  

Ze stejných důvodů se v roce 2020 rozrostl i počet českých eBay prodejců, a to o celých 25 %.

Zalando – plány další expanze

Do budoucna se Zalando zaměřuje na další růst a investice. Smělý plán je dosáhnout dlouhodobého podílu na evropském trhu s módou nad 10 % z celkových 450 miliard eur. Do roku 2025 plánuje Zalando zvýšit hrubou hodnotu svých produktů až o dvě třetiny na 30 miliard eur.

Nákupy přes internet jsou dnes velice oblíbené. Jednoduchost a rychlost nákupu z domova oceňuje čím dál víc zákazníků. Zvlášť, když e-shop nabízí dopravu zdarma.

V roce 2021 Zalando nově míří na módní trhy Slovenska. Na Slovensku již od roku 2014 působí podobná platforma Zoot se sídlem v Praze, která v současnosti také významně expanduje. V roce 2019 zase nepřehlédnutelnou marketingovou kampaní ohlásil svůj příchod na Slovensko módní online obchod About You se sídlem v Hamburku. 

TIP: Na trhu působí také spousta jiných obchodů s módou. Šest méně známých e-shopů s oblečením, které by měl každý vyzkoušet, jsou Stradivarius, Mohito, Footshop, Cropp, Zara a Street One.

Další země, kam Zalando v roce 2021 expanduje je Chorvatsko, Slovinsko, Estonsko, Litva a Lotyšsko. V roce 2022 plánuje oslovit zákazníky Maďarska a Rumunska. Tím se firma Zalando dostane z dnešních 17 na 25 zemí světa.

Berlínský gigant Zalando je součástí digitální strategie mnoha módních značek a sítí. Partnerský program Connected Retail činil ve čtvrtém čtvrtletí 2020 až 24 procent objemu zboží. Na konci roku 2020 prodávalo přes Zalando 2 400 obchodů, ke konci února 2021 to již bylo více než 3 400 prodejen. Letos by se měl počet partnerů ztrojnásobit

Zalando a udržitelnost

Online obchody s módou čelí časté kritice za podporu neekologického masového zasílání zboží zákazníkům. Řada z těchto obchodů se snaží vyvíjet různé aktivity směrem k větší udržitelnosti

Zalando například deklaruje, že loni zvýšil podíl udržitelných výrobků v nabídce meziročně ze sedmi na 16 procent. Do roku 2023 by to měla být již čtvrtina. Zároveň Zalando zpřísňuje kritéria pro zařazení jednotlivých kousků do kategorie udržitelné. 

Co nabízí e-shop Zalando?

Zalando funguje už od roku 2008. Zaměřuje se na módu a módní doplňky pro všechny věkové kategorie a v nabídce má také módu pro těhotné a nadměrné velikosti. E-shop nabízí zboží světově proslulých značek jako je Hugo Boss, Ralph Lauren nebo Armani.

Své jméno dostala značka podle známého barokního italského houslisty Antonia Stradivariho. Zaměřuje se na dámskou módu a obchody má již po celém světě.

Nápaditou značkou, kterou lze najít v nabídce e-shopu Zalando je Stradivarius. Jedná se o prosperující španělskou značku s originální módou, která má v oblibě především výrazné vzory. Oblečení Stradivarius je určeno především mladším ženám, dívkám a slečnám. Na stránkách Zalando je velký výběr této oblíbené značky.

V nabídce Zalando nechybí ani široká nabídka obuvi. Pokud si zákazník v e-shopu Zalando přesto nevybere, může zkusit další známé e-shopy s obuví jako jsou Footshop.czeObuvSpartoo a Botovo. Kdo se spokojí s nižší kvalitou, může pořídit boty z AliExpressu nebo boty z Wish.

Recenze e-shopu Zalando

Spolehlivost e-shopu Zalando dokládají pozitivní osobní zkušenosti, které má se značkou Zalando řada českých i zahraničních zákazníků. Zalando recenze jsou velice dobré.

Většina zákazníků je se Zalando spokojená a píše kladná hodnocení. Pozitivní recenze převládají na všech webech zaměřených na hodnocení zákazníků. Zákazníci oceňují především kvalitu zboží a dopravu zdarma.

Pozitivní hodnocení zákazníka Zalando na webu Recenzer.cz

Alternativou k e-shopu Zalando můžou být i čínské e-shopy jako například Zaful nebo Gate. Recenze Zaful ovšem nejsou tak dobré, jako je tomu u internetového obchodu Zalando. Zákazníci Zaful si často stěžují na nižší kvalitu zboží. Podobně vypadají i recenze e-shopu Gate, tam si zákazníci stěžují pro změnu na nepadnoucí velikosti.

Kvalitní alternativou k e-shopu Zalando je značka Gant. Jde o světoznámou a velmi oblíbenou značku spojující americkou ležérnost a evropskou eleganci. O tom vypovídá i množství kladných recenzí Gant e-shopu i samotných produktů v internetových diskuzích. Kvalitní módu nabízí také české e-shopy, za pozornost určitě stojí značka Woox.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang