Nebankovní půjčky s exekucí – vyplacení dluhů

Získat nebankovní půjčku s exekucí na vyplacení dluhů není nemožné. Vybrané společnosti v některých případech neberou v potaz záznam v registru nebo právě zmíněné exekuce. Přesto je potřeba mít na paměti, že v případě exekuce poskytují nebankovní společnosti zájemcům poměrně nevýhodné podmínky. Jak je to tedy s půjčkou pro dlužníky s exekucí bez zástavy, půjčkou pro nezaměstnané s exekucí nebo jaké jsou možnosti v případě, že někdo má exekuci a potřebuje účet u banky?

Nebankovní půjčky mnohdy nemají problém s poskytnutím půjčky zájemcům, kteří mají více dluhů nebo rovnou exekuce. Mohou tak poskytnou například půjčky na OP s exekucí nebo také umožní koupi auta na splátky pro lidi s exekucí.

Jaké v takovém případě panují podmínky?

Splácení exekuce

Pokud dlužník není schopen splácet exekuce, může si v některých případech vyjednat s daným věřitelem splátkový kalendář. Tento způsob splacení exekuce je často nejlepší volba pro dlužníky, kteří nejsou schopni ihned splatit dluh v plné výši.

Minimální splátka exekuce

Minimální splátka exekuce je většinou daná individuálně, nicméně i v případě, že se daná exekuce splácí strháváním určité částky ze mzdy, nelze dlužníkovi vzít celou výplatu.

Jedná se o systém, který má zajistit, aby zaměstnanci za svou práci dostávali přiměřenou mzdu. Minimální splátka exekuce tak může být nastavena individuálně, nicméně pravidelně bývá upravována minimální částka, která musí zaměstnanci na účtu i po stržení exekuce zbýt.

Vyplacení exekucí

V případě zabavení nemovitosti má věřitel právo převzít nemovitost a prodat ji. Prodej nemovitosti provádí soudem stanovený tzv. dražebník. Následná prodejní částka z prodeje se použije na splacení dluhu a tedy vyplacení exekucí. Pokud nějaké další finance zbydou, vrátí se věřiteli.

Další možností vyplacení exekucí je vyjednat s věřitelem úpravu podmínek úvěru. Může se tak jednat například o prodloužení doby splácení, snížení úrokové sazby nebo snížení jistiny úvěru.

TIP: Jak je to s vyplacením dětských exekucí?

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy může být relativně složitý proces. Pokud totiž dlužník dluh nezaplatí, může věřitel převzít vlastnictví nemovitosti a následně ji prodat, aby získal dluh zpět.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy je samozřejmě také možný díky rychlému splacení všech dlužných částek a díky tomu se tak vyhnout možné zástavě.

Jak zjistit, že je člověk v exekuci zdarma a bez poplatků? A jak získat půjčky s exekucemi?

Evidence exekucí zdarma

Jednou z variant jak zjistit, jestli je člověk v exekuci, je využití centrální evidence exekucí zdarma.

Nicméně takový registr není oficiálním jelikož nepracuje s bankovním, ale ani nebankovním sektorem,

Půjčka na exekuce

Půjčky na exekuce je možné získat pouze u nebankovních společností. Přesto i některé nebankovní poskytovatele mají s takovou půjčkou na exekuce problém a žadateli tak peníze neposkytnou.

Proč tomu tak je?

Půjčka při exekuci – kdy je možné ji získat?

Půjčka při exekuci je záležitostí nebankovního sektoru. Je to z toho důvodu, že bankovní společnosti nahlíží do registru a záznam v něm může znamenat nesplnění podmínek pro získání úvěru.

Tuto povinnost mají nicméně i nebankovní společnosti a do registru nahlížet musí. Přesto i tak tuto podmínku některé společnosti nedodržují a půjčují peníze i stálým dlužníkům.

Nicméně i tak se najdou nebankovní společnosti, které půjčku při exekuci neposkytnou, jelikož mají podmínku nulového záznamu v daném registru.

Půjčka – kdy exekuce nevadí?

U jaké půjčky exekuce nevadí? Lidé často hledají zda u půjček, jako je Smart půjčka, exekuce představuje problém.

Zpravidla exekuce nevadí u půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Je to z toho důvodu, že mnohdy nedodržují povinnost nahlížení do registru nebo pro ně takový záznam nepředstavuje překážku.

Mám exekuci a potřebuji půjčku – jaké jsou možnosti?

Pokud s někdo má exekuci a potřebuje půjčku, měl by si opravdu řádně promyslet, jestli taková půjčka je opravdu nutností a jestli naopak dotyčného nedostane ještě do větších finančních problémů.

Nicméně v případě, že dotyčný má exekuci a potřebuje půjčku v co nejkratším možném čase a není jiná možnost, jediná možnost je obrátit se na nebankovní společnosti.

Přesto je ale vhodné danou půjčku (a samozřejmě také exekuci) co nejrychleji splatit a dále se nezadlužovat.

Mám exekuci a potřebuji účet – jak na to?

Exekutor se jako první zaměřuje na bankovní účet. V podstatě dané osobě znemožní se svými penězi nakládat. Co ale dělat, když někdo má exekuci a potřebuje účet?

Dlužník si teoreticky může založit v takovém případě účet u jiné banky, nicméně pokud by chtěl zažádat o půjčku, s největší pravděpodobností mu nebude vyhověno.

Nebankovní půjčky s exekucí

Pokud si dlužník vybere nebankovní půjčky s exekucí, resp. pokud exekuce má a jinou možnost než nebankovní půjčku nemá, je důležité sehnat spolehlivou a solidní instituci.

Mezi kritéria, jak dotyčný pozná, že nebankovní půjčku s exekucí neposkytuje lichvář ale společnost, která dodrží všechny požadavky, podmínky a také přiměřený úvěr.

Přesto je ale taková půjčka pro lidi s exekucí velkým rizikem.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy je možná pouze u nebankovních společností. Ty mají totiž v poměru s bankovním sektorem mírné podmínky pro získání takové půjčky.

Nepožadují totiž dokládat příjmy, záznam v registru pro ně není překážkou a v některých případech poskytují také peníze v hotovosti.

Nicméně půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy má často vysoké poplatky, RPSN, nevýhodný úrok a další skryté poplatky a podmínky.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Půjčka pro dlužníky s exekucí v hotovosti je jednou z variant nebankovních půjček, která je relativně častá.

Pokud je totiž někdo v exekuci, jako první exekutor v podstatě zajistí jeho bankovní účet. Z toho důvodu jsou půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti častou možností, kterou dlužníci vyhledávají.

Nicméně kvůli tomu je nebankovní společnost ve velkém riziku a z toho důvodu je taková půjčka, přestože může být na cokoliv, nicméně je poskytována s nevýhodným úrokem a dalšími nevýhodnými poplatky.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Pokud si klient vezme půjčku a během jejího splácení přijde o práci. V takovém případě se může klient během relativně krátké doby dostat do velkých finančních potíží, jelikož současně s půjčku musí splácet i další potřebné náklady (např. nájem, telefon apod.)

Může se tedy stát, že se kvůli ztrátě zaměstnání dostane klient do tzv. dluhové pasti a následně do exekuce. Nicméně další půjčku, v takovém případě půjčku pro nezaměstnané s exekucí neposkytuje mnoho společností.

Mezi málo společností, které půjčku pro nezaměstnané s exekucí poskytují, jsou nebankovní společnosti. Je ale potřeba počítat s vysokými úroky a dalšími poplatky.

Půjčky pro lidi s exekucí – splatnost

Půjčky pro lidi s exekucí jsou také typické svými krátkými splatnostmi, na které je potřeba si dávat velkým pozor. Půjčka pro lidi s exekucí se vyplatí pouze tehdy, pokud má klient jistotu, že půjčku splatí včas a brzy.

Pokud se jedná například o okamžitou půjčku pro dlužníky, ale i o další produkty nebankovních institucí, doba splatnosti bývá mnohdy šibeniční a aby se dotyčný nedostal do dalších finančních potíží, je potřeba půjčky řádně splácet.

Půjčky na OP s exekucí

Další možností půjčky pro lidi s exekucí je například půjčka na op s exekucí. Půjčka na občanský průkaz není ale záležitostí bankovní instituce, jelikož pro tu jsou lidé v exekuci rizikoví klienti bez patřičné bonity.

Půjčka na OP s exekucí je tak záležitostí opět nebankovní instituce. Ty tento typ půjčky nabízí navíc online, resp. její vyřízení. Získat takovou půjčku je tak relativně rychli záležitostí.

I přes rychlé vyřízení by si měli dlužníci takovou půjčku řádně promyslet, aby se nedostali do dluhové spirály.

Půjčka na směnku s exekucí

Půjčka na směnu s exekucí je další variantou, jak získat peníze v případě exekuce.

Půjčka na směnku s exekucí je nicméně převážně záležitostí lichvářů a z toho důvodu je lepší se takové půjčce vyhnout.

Auto na splátky pro lidi s exekucí

Auto je dnes potřebné pro mnoho lidí a představuje i nutný dopravní prostředek nejen na cesty do práce. Jaká je ale možnosti získat auto na splátky pro lidi s exekucí?

Auto na splátky pro lidi s exekucí se může jevit jako něco nedosažitelného, nicméně úplně to tak být nemusí. Jednu z možností nabízí instituce, které nabízí prodej takových aut nicméně s následnou možností odkupu.

Takové společnosti navíc nepotřebují doložení příjmu a ani záznam v registru pro ně není překážkou. De facto totiž nabízí možnost pronájmu auta.

Dlužníkům tak umožní dané auto pouze provozovat, kdy vlastníkem bude právě daná společnost. Ve chvíli, kdy se u dlužníka situace stabilizuje, může si auto odkoupit.

SMS půjčka s exekucí

SMS půjčka s exekucí, resp. pro klienty, kteří mají exekuce, patří mezi rizikové půjčky.

Je to z toho důvodu, že SMS půjčka s exekucí je možná pro všechny klienty, tedy i pro klienty s nízkými příjmy. Společnosti, které totiž takové půjčky nabízí nenahlíží do registrů a další dluhy tak pro ně nejsou překážkou.

Nicméně SMS půjčky jsou právě pro to záležitostí především lichvářů a nesolidních společností.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang