Rozdíly a podobnosti mezi hazardem a investicemi 

Adrenalin, možnost výdělku a rychlý rozvoj technologií, to platí jak pro obchodní investice, tak pro hraní hazardních her na kasinech. Oba tyto průmysly se výrazně změnily s výskytem nových a moderních technologií a zároveň vyžadují držet krok s trendy a technologickými pokroky. V tomto jsou si herní hazardní průmysl a investiční odvětví velmi podobné.

Jaké jsou ale další prvky, které je možné mezi těmito dvěma odvětvími najít a jakým způsobem ovlivňují současné zájemce o investice nebo hraní hazardních her online? Na to jednoduše a ve zkratce odpoví tento článek. 

Jednoduchá online dostupnost 

Je tomu pouze něco přes dvě desetiletí, co se herní a investiční odvětví přesunulo do internetového prostoru. V dřívějších dobách bylo nutné vyrazit do kamenného kasina, mít rozpočet, znát etiketu nebo dokonce mít pozvánku do specifického kasina pro hraní her.

Stejně tak investice byly pouze pro vybrané a zkušené investory, kteří získali přístup na burzu přes svého vlastního dedikovaného brokera – toto vyžadovalo vysoký rozpočet a dobré znalosti trhu.

Rozmach moderních technologií a dostupnost internetového připojení však zcela zásadně mění oba tyto obory. Herní automaty se přetváření do internetové podoby tzv. online slots, které jsou jednoduše dostupné všem hráčům, investoři mají možnost využívat online brokerů. 

Různorodé nástroje 

Kromě jednoduché dostupnosti se rozšířily také možnosti nástrojů. Hráči hazardních her mohou hrát ve skutečném čase přes tzv. live kasina, investoři mohou sledovat vývoj trhu a trendů v reálném čase. Bonusy se objevují nejen během registrace na kasinu, ale také při výběru brokera se mohou obchodníci setkat a obrovskou různorodostí nabídek.

Navíc odměn za registraci, věrnostních programů nebo cashback bonusů za založení účtu, aktivní sázení nebo investování, ale také také za další aktivity na daných portálech. Bonusovými nabídkami se jednotlivé portály předhání a vytváří tak inspiraci pro hráče se registrovat, tyto nabídky však zároveň nemusí vždy být výhodné a je proto nutné sledovat jejich podmínky, to platí jak pro kasina, tak investice.

Vhodné pro začátečníky 

Co bylo dříve dostupné pouze pro institucionální klienty v rámci investicí se dnes otevírá také retail klientům. Online kasina na druhou stranu poskytují možnost hrát s velmi nízkým rozpočtem a registrovat se bez ohledu na to, co má člověk na sobě nebo kde se nachází.

Obě oblasti výrazně zmodernizovaly své prostředí (což platí zejména pro broker platformy), jsou dostupné ve větším množství jazyků a často jsou plně optimalizované, což platí také pro finanční a investiční portály. Začátečníci se tak mohou rychle zorientovat. Svět investic a online her jsou si podobné také v možnosti zkušební verze.

Začínající investoři mohou využít demo účtu a seznámit se obchodní platformou nebo otestovat své strategie. Hráči hazardních her na kasinech mohou hrát demoverze nebo hry zdarma a seznámit se tak s jejich pravidly a průběhem. Investice však stále mají určité místo, které vyžaduje vzdělávání, v porovnání s herními portály. 

Mobilní sázení a investice 

Posledním bodem je modernizace a optimalizace. Mnohé investiční platformy a kasina se dnes dokonce zaměřují výhradně na své mobilní provedení, ať už jako aplikace nebo jako webové portály s možností zjednodušeného zobrazení.

Je tak možné hrát, sázet a investovat na cestách, pohodlně z kapsy nebo kdekoliv jinde, kde je internetové připojení. Co mají tedy tyto dva obory podobného? Výrazně se přizpůsobují nováčkům a jsou dostupnější.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang