Čtyři důvody, proč byste měli investovat do Litecoinu

Litecoin je čtyřikrát rychlejší než bitcoin. Ale je to dobrá investice?

Litecoin je kryptoměna a open-source softwarový projekt peer-to-peer vydaný pod licencí MIT/X11. Litecoin byl počátečním bitcoinovým spinoffem nebo altcoinem, který začal v říjnu 2011. V technických podrobnostech je litecoin téměř totožný s bitcoinem. Litecoin (LTC) se propaguje jako stříbro na zlato BTC (BTC). Digitální měna byla uvedena na trh v roce 2011 jako rychlejší a dostupnější alternativa ke kryptoobrem. Pokud zvažujete nákup litecoinu, zde je několik věcí, které byste měli vědět.

1. Litecoin je lehčí a rychlejší než bitcoin

Litecoin je digitální měna, která šla ve stopách bitcoinu. Avšak když se podíváme na Litecoin kurz vidíme, že ani tomu se nedaří špatně. Bitcoin byl první decentralizovanou digitální měnou na světě a umožňuje lidem provádět platby, aniž by banka nebo vláda jednala jako prostředník. Tento dědeček kryptoměn však není dokonalý. Bitcoinové transakce mohou být pomalé a energeticky náročné. ​​

Litecoin si klade za cíl tyto problémy vyřešit. Využívá stejnou technologii blockchainu, ale zpracovává transakce čtyřikrát rychleji, což může být pro maloobchodníky atraktivnější. Navíc bude nakonec k dispozici čtyřikrát tolik litecoinů než bitcoinů. Vždy bude jen 21 milionů bitcoinů, ve srovnání s 84 miliony litecoinů. Někteří tvrdí, že díky tomu je lepší pro malé transakce. Nové bloky v síti Litecoin jsou generovány v průměru každých 2,5 minuty, což je čtyřikrát rychleji než bitcoiny, kde se bloky těží přibližně každých 10 minut. V důsledku toho je transakční propustnost Litecoinu také zhruba čtyřikrát rychlejší než bitcoinová.

2. Zakladatel litecoinu prodal své mince, aby se vyhnul střetu zájmů

Poté, co bývalý softwarový inženýr Google Charlie Lee založil Litecoin, se stal ovlivňovatelem v krypto prostoru. To vyhovovalo jeho poslání propagovat přijetí digitálních měn, zejména litecoinu. Vedlo to však také k obvinění ze střetu zájmů.

Když Lee propagoval litecoin na sociálních médiích, lidé říkali, že se pouze pokoušel pumpovat cenu mince. Dosáhl bodu, kdy se musel rozhodnout mezi propagací litecoinu a jeho vlastnictvím. V roce 2017 tedy prodal všechny své mince a výtěžek věnoval Litecoin Foundation. Stojí za zmínku, že Lee byl také kritizován za prodej. Po letošní horské dráze s Muskovým efektem by však investoři v kryptoměně měli být vděční za přemýšlivé a zodpovědné influencery.

3. Govcoiny mohou být na obzoru

Každý, kdo zvažuje nákup kryptoměn, které působí v digitálním platebním prostoru, si musí být vědom vývoje takzvaných govcoinů. Více než 60 zemí zvažuje zavedení vlastních vládních digitálních měn. Bahamy, Kambodža a Čína již udělaly velký pokrok.

Úřady se obávají, že vzestup kryptoměn by jim mohl ztížit kontrolu nad jejich ekonomikami, a proto hledají způsoby, jak obrátit stůl. Tyto mince by těžily z některých výhod blockchainu – rychlé, levné a bezpečné transakce. Byly by ale centralizované, takže by je stále podporovaly vlády a centrální banky.

Jednou z výzev, se kterými se bitcoiny i litecoiny potýkají, když je přiměly firmy používat je jako měny, je to, že jejich hodnota může velmi kolísat. Společnostem to ztěžuje správu mezd a dodavatelského řetězce. Govcoiny a stablecoiny, kryptoměny, které jsou vázány na něco jako dolar nebo cena zlata, tento problém řeší.

Růst jak govcoinů, tak stablecoinů by mohl mít obrovský dopad na digitální měny, jako je litecoin. Govcoiny by mohly přimět více obchodníků a nakupujících, aby přijali digitální platby. Mohly by však také vyřadit decentralizované mince z trhu, zvláště pokud vlády současně zavedou přísnější regulaci kryptoměn.

4. Litecoin je široce dostupný

Litecoin existuje již 10 let a je považován za jednu z více zavedených kryptoměn. Jako takové jej můžete získat z většiny hlavních kryptoměnových burz. Investovat do něj umožňuje také broker XTB. XTB nyní nabízí možnost zainvestovat do vícero kryptoměn.

Přesto neviděl dramatické cenové skoky bitcoinů nebo etherea (ETH). Pokud byste si před třemi lety koupili litecoin v hodnotě 1 000 $, měli byste dnes asi 1 540 $ – nárůst o 54%. To je solidní návratnost, zvláště když vezmete v úvahu, že některé měny úplně odpadly. Bitcoin však ve stejném časovém období vyskočil přes 500%.

Pokud zvažujete nákup litecoinu, připravte se na volatilitu. Všechny kryptoměny mají potenciál obrovských zisků i obrovských ztrát, takže není dobrý nápad investovat peníze, o které nemůžete přijít.

Jak jsme se dotkli výše, v digitálním platebním prostoru je spousta hráčů, takže budete muset vzít v úvahu jak kryptoměny, tak i další nekryptové konkurenty. Tým Litecoin udělal mnoho pro propagaci a růst odvětví kryptoměn, ale to není zárukou úspěchu zhodnocení peněz. Skutečně existuje šance, že litecoiny mohou být překonány novějšími mincemi – nebo dokonce govcoiny.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang