Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčka je půjčka, kterou poskytne zákazníkovi jiný subjekt než banka. Získání nebankovní půjčky bývá jednodušší než u půjček bankovních (např. spotřebitelský úvěr), nevýhodou jsou však vyšší úroky. Ani to ale nemusí být pravidlem.

Některé nebankovní společnosti nevyžadují po svých zákaznících dokládání příjmů, což činí z tohoto produktu doslova masovou záležitost a je to pravděpodobně největší výhodou nebankovní půjčky.

Je třeba si však uvědomit, že nemáte-li dostatečné příjmy (díky čemuž u banky půjčku nezískáte), není vhodné si brát i nebankovní půjčku, protože se můžete jednoduše dostat do velmi nebezpečné finanční situace.

Naopak největší nevýhodou nebankovní půjčky je její vyšší úročení. Není to však pravidlem a vzhledem k přesycenosti finančního trhu a vzniku zdravého konkurenčního prostředí, působí i na trhu nebankovních společností poskytujících půjčky takové firmy, které svými podmínkami mohou konkurovat i klasickým bankám, v některých případech je dokonce i překonat.

Nebankovní půjčka se vyplatí lidem, kteří nemohou doložit své příjmy (např. jim zaměstnavatel nepřiznává oficiálně celou výši mzdy), nebo mají zápis v registru dlužníků.

Nebankovní půjčku volí také podnikatelé či jednotlivci, kteří potřebují překlenout krátké časové období (v řádech několika dnů) a jejich finanční potřeba je na úrovni několika tisíc korun.

Nevyplatí se naopak lidem, kteří chtějí půjčit peníze na delší období a chtějí půjčit větší obnos peněz.

Půjčené peníze obdrží žadatel zpravidla na svůj bankovní účet. V některých případech je možné i hotovostní převzetí.

Splátky mohou být vybírány na kratší bázi než je obvyklé u bankovních půjček. V některých extrémních případech jsou splátky dokonce denní.

Zde vzniká obrovské riziko nedodržení smluvních podmínek. U méně seriózních firem (predátorské způsoby úvěrování) bývá i jedno krátké zdržení tvrdě trestáno a dlužník se velmi jednoduše může dostat do finanční pasti, ze které není úniku. V takových případech může dojít i při relativně nízké půjčce ke ztrátě bydlení.

Pro samotné získání nebankovní půjčky si většinou vystačíte jen s osobními doklady a sjednat produkt si zvládnete přes telefon či internet.

Potřebujete rychle půjčit? 

Zde jsou příklady populárních firem u kterých si je možné půjčku poměrně rychle a bezproblémově vyřídit.

  • Kamali
  • Zonky

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang