Půjčky pro problémové klienty a lidé

Je obecně známo, že někteří žadatelé jsou pro bankovní společnosti považováni za nesolventní, a tak jim v případě potřeby neschválí žádost o půjčku. Mohou však zkusit zažádat u jedné z nebankovních společností. Kde mohou získat problémoví klienti a lidé půjčku?

Banky a nebankovní poskytovatelé si problémovost potenciálních klientů zjišťují na základě různých skutečností, a pokud mají podezření, že by něco mohlo ve splácení půjčky bránit, jednoduše ji zamítnou. Někteří využívají i možnosti půjčky od soukromých osob

Porovnání bankovních a nebankovních půjček

Půjčky jsou různorodou skupinou finančních produktů, které lze dělit podle mnoha kritérií, např. výše půjčky, doba splatnosti, účelovost, nutnost dokládat příjem atd. Základním dělením je podle poskytovatele. Rozlišujeme bankovní a nebankovní půjčky.

Obě skupiny půjček ihned mají své výhody a nevýhody. Záleží na každém, jakou půjčku preferuje a jakou si může dovolit. K bankovním půjčkám mají lidé zpravidla větší důvěru a vyhovuje jim jejich nižší úrok. Na druhou stranu mají náročnější podmínky, takže jich mnoho lidí nedosáhne. 

Nebankovní půjčky jsou nejen snadněji dostupné i pro problémové klienty, ale zároveň jsou rychlejší, pohodlnější a celkově jednodušší. Je tu však důležitý pečlivý výběr, aby měl žadatel jistotu důvěryhodné společnosti, která mu poskytne nebankovní půjčku pro problémové klienty, aniž by ho zruinovala.

Někteří považují nebankovní společnosti za nelegální. Tomu tak však není. I nebankovní společnosti získávají licenci od České národní banky stejně jako bankovní společnosti. Nebankovní společnosti jsou v porovnání s bankovními více tolerantní, za to mají kratší dobu pro splacení a vyšší úroky.

Ne všechny nebankovní půjčky jsou pro problémové klienty

Nebankovní půjčky online jsou dostupnějšími produkty. Neplatí však, že by každá nebankovní půjčka byla zároveň pro problémové klienty. Některé nebankovní společnosti vyžadují pro posuzování bonity podobné náležitosti jako banky, tj. doklad o příjmu, ručitele, nahlížení do registru dlužníků. 

Bylo by chybou si myslet, že když žadatel chce nebankovní půjčku pro problémové klienty, může oslovit jakéhokoliv nebankovního poskytovatele. Pokud bude dotyčný na půjčku spěchat, určitě by nechtěl žádat o půjčku, čekat na posouzení a pak se dozvědět, že mu byla zamítnuta. Proto se doporučuje si předem prostudovat smluvní podmínky

V nejlepším případě je dobré si najít nebankovní půjčku pro problémové klienty, která dokáže vyjít vstříc a zároveň bude seriózní. Někdy může být obtížné takovou půjčku hledat, ale podceňovat tento aspekt se nevyplatí.

O nebankovní půjčce pro problémové klienty

Nebankovní půjčka pro problémové klienty je finanční produkt, který je možné najít u některých nebankovních poskytovatelů. Začali ho nabízet právě proto, že mnozí lidé naplňují podstatu pro označení problémový klient, a proto mají problémy získat půjčku. 

Ne každý, kdo je tak označený, je skutečně problémový. Může mít třeba v registru dlužníků záznam již delší dobu, ale nyní může být jeho bonita dobrá, nebo není schopen doložit příjmy, ale přesto má na splácení půjčky. Nebankovní půjčka pro problémové klienty je zpravidla určená na libovolné účely. Částka a doba splatnosti a další podmínky mohou být rozmanité.

Sjednání nebankovní půjčky pro problémové klienty

Nebankovní půjčka například na auto pro problémové klienty je dnes hojně využívaná, už kvůli tomu, že není obtížné být označen za problémového klienta. Chce-li mít člověk větší pravděpodobnost, že mu půjčka bude i tak schválená, je možné přizvat spolužadatele nebo ručitele

Jako většinu nebankovních snadno dostupných půjček je možné si ji sjednat prostřednictvím online formuláře na webových stránkách společnosti. Stačí vyplnit několik údajů a potvrdit odeslání žádosti. Není třeba se bát složitého vyřizování.

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang