Půjčky zdarma existují, musí se ale řádně splácet

Nezaplatit za úvěr ani korunu nad rámec půjčené částky? I takové finanční produkty současný trh nabízí. Půjčka zdarma se nachází v mnoha nabídkách nebankovních poskytovatelů. Půjčka pomůže člověku vyřešit nepříjemné a neočekávané finanční potíže. Zároveň ho ale dál zbytečně finančně nezatíží. Jak přesně funguje půjčka zdarma? Kdo ji nabízí a za jakých podmínek?

Relativně nový typ úvěru je doménou nebankovních poskytovatelů. Půjčku zdarma nabízejí obvykle jen nově příchozím klientům. U opakované půjčky se již standardně hradí poplatky a úroky v souladu s podmínkami konkrétního poskytovatele. První půjčkou zdarma se však žadatel poskytovateli k ničemu nezavazuje. Je pouze na něm, zda si opakovanou půjčku vezme či nikoliv.

První půjčka zdarma může být chápána jako zdařilá marketingová akce jednotlivých členů nebankovního segmentu. Poskytovatelé se snaží nalákat zákazníka na velice výhodné podmínky. V případě klientova včasného splácení sice nebudou generovat žádný zisk, ale je více než pravděpodobné, že se k nim klient v případě spokojenosti s první půjčkou opakovaně vrátí.

TIP: Z velké části jsou poskytovány půjčky zdarma také mezi rodinnými příslušníky a přáteli. I půjčka mezi blízkými má svá pravidla a musí se splácet.

Nabídka první půjčky nebývá časově omezena jako jiné marketingové akce. Naopak, jedná se o stálou nabídku, jež mohou potencionální klienti využít v rozličných situacích:

 • v případě mimořádných výdajů ve chvíli, kdy člověk nemá finanční rezervu
 • jako formu půjčky před výplatou, kdy do výplaty ještě několik dnů zbývá
 • jako naprosto bezpečnou finanční injekci za předpokladu včasného splácení

Důvodů, proč si vzít první půjčku zdarma, se dá najít opravdu mnoho. Ještě před jejím sjednáním je však dobré vědět, jak se u půjček vyhnout problémům. Dbát se musí především na to, aby žadatel bezpečně věděl, že bude mít z čeho půjčku splatit.

Parametry půjčky zdarma

Výši půjčky zdarma a její splatnost si poskytovatelé určují sami. Shodují se v tom, že za předpokladu řádného splácení skutečně není účtován žádný poplatek nebo úrok.

Požadavky na žadatele nejsou příliš striktní a schvalovatelnost půjčky zdarma tak dosahuje vysokých procent. Mezi běžné požadavky patří pochopitelně plnoletost, tedy dovršení 18 let věku, občanství ČR, vlastní bankovní účet a vlastnictví mobilního telefonu.

Půjčky zdarma od nebankovních poskytovatelů jsou velmi dostupné a řadě lidí mohou pomoci vyřešit finanční problém. To vše bez toho, aniž by je dál finančně zatížily.

První půjčky zdarma patří do segmentu mikropůjček, poskytovatelé tak klientům nabízejí hlavně nižší částky. Většinou se lze setkat s půjčkami maximálně do 20 tisíc.

Stejně tak u splatnosti zájemce nemůže očekávat, že se bude jednat o mnoho měsíců. V naprosté většině případů se požaduje jednorázové splacení půjčené částky do 30 dnů, maximálně však 4 měsíců.

První půjčky zdarma patří také do kategorie online půjček. Jejich sjednání je tak maximálně komfortní. Není potřeba nikam chodit, žádost probíhá skrze webový formulář na stránkách poskytovatele. Ručitel není vyžadován, stejně tak jako zástava. Získané peníze lze použít na cokoliv.

V některých případech se může jednat o půjčku bez doložení příjmů, někdy se naopak příjem dokládá výpisy z bankovního účtu nebo mzdovým výměrem. Příjmem se nemusí rozumět pouze ten ze zaměstnání. Získat půjčku zdarma mají šanci i osoby na mateřské dovolené, osoby pobírající rodičovský příspěvek nebo důchodci s pravidelným příjmem.

Na čem vydělávají půjčky zdarma?

Možná si někdo položí logický dotaz, jaký zisk (kromě teoretické možnosti získání klienta pro opakované půjčky) z toho poskytovatelé půjček vůbec mají? Je toho překvapivě víc než dost.

Hlavní zisk z tohoto typů půjčky generují nespolehliví klienti. S první půjčkou zdarma se pojí velmi vysoké sankce v případě nesplácení. Stačí se opozdit jen o den a už naskakují nemalé penále, proto se nedoporučuje si ji brát, pokud není příjem jistý. Tak tomu je např. u založení právnické osoby.

Také krátká splatnost bývá zvolena zcela úmyslně. Vytváří na klienty tlak. Ti, kteří se nepodaří za tak krátkou dobu najít peníze na splacení půjčky, mají bohužel smůlu a začínají jim nekompromisně naskakovat úroky a sankce. Navíc nutno dodat, že velmi často dochází při nesplácení k naúčtování úroku zpětně, tedy od počátku půjčky.

Někteří poskytovatelé nabízejí ještě možnost prodloužení splatnosti. To už ale bývá za poplatek a navíc i s úrokem.

Výhody a nevýhody půjček zdarma shrnutí

Půjčky zdarma jsou zcela jistě velmi zajímavou možností, jak „beztrestně“ sehnat nějaké finance navíc. Aby mohl člověk objektivně zhodnotit, zda se mu vyplatí, musí znát všechna její pro a proti. Zde jsou tak všechny výhody a nevýhody půjčky zdarma přehledně vypsány:

 • Výhody půjčky zdarma
  • při řádném splácení jsou opravdu zdarma
  • poměrně široká nabídka na trhu
  • benevolentní podmínky
  • vysoká schvalovatelnost
  • neúčelová půjčka, lze použít na cokoliv
  • rychlé a online sjednání
 • Nevýhody půjčky zdarma
  • vysoké sankce a poplatky při nesplácení
  • krátká doba splatnosti
  • nízké finanční limity
  • půjčka pouze pro nové klienty
  • pouze od nebankovních poskytovatelů

Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že půjčky zdarma patří k zajímavým a výhodným finančním produktům na trhu. I když si je však člověk jist, že tuto půjčku včas splatí, neměl by si ji brát zcela bezhlavě.

Kupovat si nějakou „zbytečnost“ jen proto, že mu někdo půjčí zdarma, není zcela logické. Vždy se vyplatí skutečně dobře zvažovat, co člověk potřebuje a co je jen vyhazování peněz. Každý musí mít na paměti, že i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

Poskytovatelé půjčky zdarma

Pro půjčku zdarma se, jak již bylo řečeno, zájemce musí obrátit na nebankovní poskytovatele. Na výběr má skutečně dost nabídek, o čemž svědčí data v tabulce.

PůjčkaMaximální výše půjčky zdarmaMaximální splatnost půjčky zdarma
CreditAir půjčka 10 000 Kč2 měsíce
CreditKasa půjčka20 000 Kč30 dnů
Amigoz půjčka8 000 Kč30 dnů
Provident půjčka16 000 Kč4 měsíce
Zaplo půjčka16 000 Kč30 dnů
Ferratum půjčka9 000 Kč30 dnů
VistaCredit půjčka3 000 Kč35 dnů
Creditstar půjčka7 000 Kč30 dnů
BB půjčka5 000 Kč30 dnů
Cool Credit půjčka10 000 Kč30 dnů
Japonská půjčka 10 000 Kč14 dnů
Půjčka715 000 Kč28 dnů

Tabulka uvádí pouze nebankovní instituce, i u bank se však dá sehnat výhodný úvěr. Ty nejlepší banky pro studenty jako Komerční banka nebo mBank půjčují mladým lidem za zvýhodněných podmínek a bez zbytečných poplatků.

Alternativa k půjčkám zdarma

Finanční trh je natolik pestrý, že i k bezúročným půjčkám lze najít alternativy. Patří k nim například kreditní karty, což mnoho lidí může překvapit.

Kreditní karty totiž mohou lidé využívat naprosto bez jakýchkoliv poplatků či úroků, jen musí vědět jak na to. Ale zároveň si musí uvědomit, že s kreditní kartou je utrácení podstatně snazší než s hotovostí. Finanční zodpovědnost je na místě.

Aby byla kreditní karta využívána zdarma, musí si její držitel hlídat dva parametry. V prvním případě se jedná o bezúročné období. Jedná se o dobu, během které se nenačítají úroky. Nejčastěji se bezúročné období pohybuje mezi 40 až 60 dny od čerpání finančních prostředků. Za předpokladu, že půjčená částka bude vrácena v tomto období, jedná se prakticky o půjčku zdarma bez úhrady čehokoliv navíc.

S kreditními kartami se ovšem pojí poplatky za její využívání. A to je druhá věc, kterou si zájemce musí ohlídat. Někteří poskytovatelé kreditních karet totiž poplatky zcela odpouští za předpokladu, že je karta aktivně využívána a obvykle stanovují také konkrétní limit. V praxi to vypadá tak, že se ruší poplatky vždy, když dojde k měsíční útratě skrze kreditní kartu například ve výši 5 000 Kč.

Kreditní karta má oproti půjčkám zdarma výhodu v tom, že se obvykle jedná o formu revolvingového úvěru. To znamená, že ho lze čerpat až do sjednaného rámce, a to opakovaně. Člověk tak má neustále po ruce finanční hotovost, odpadá nutnost neustále žádat o další půjčky.

Mnohé nezávislé srovnávače, například Navigátor úvěrů, nabízí pro různé úvěry srovnání – jak od poskytovatelů bankovních půjček, tak i nebankovních společností.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang