Vyplatí se karta Crypto.com? A má nějaká rizika?

Kryptoměny se v poslední době dostávají čím dál častěji do veřejné debaty. Tuto alternativní měnu navíc začínají objevovat i běžní uživatelé. Crypto.com nyní přichází s fyzickou platební kartou, která umožňuje jejich ukládání a mimo jiné i cashback. Vyplatí se karta Crypto.com běžným uživatelům? A má případně nějaká rizika?

Po přečtení úvodu by někoho mohlo napadnout, že se jedná pouze o kryptoměnovou záležitost, leč opak je pravdou. Karta Crypto lze vést i v eurech a na cashbacku umožňuje vrácení z nákupu ve výši až 8 %.

S kódem 2m16s3jq1r lze získat bonus až $50.

Vyzkoušet si kartu Crypto.com >

Jak to funguje?

Lidi, kteří se touto kartou ještě neměli možnost seznámit, jistě zajímá, jak funguje Crypto.com. Jedná se fintechovou společnost, která pro své klienty spravuje burzu jak pro nákup kryptoměn, tak jejich směnu. To však není jedná služba, kterou Crypto.com poskytuje.

Běžné uživatele bude zajímat právě již zmíněný cashback. Hlavním produktem společnosti je totiž Crypto karta, jež představuje standardní Visa debetní kartu, se kterou lze na cashbacku dosáhnout až 8 %. V České republice je možnost využít tuto funkci téměř při každém placení a kartu lze vést i zdarma.

Mezi nejznámější cashbackové portály se v Česku řadí například Tipli.cz.

Cashback v každém obchodě a Netflix zdarma, to je jedna z mnoha výhod Crypto karty.

Podívat se na Crypto.com >

Karta Crypto.com

V dnešní době již cashback karty nejsou až tak výjimečné, avšak většina bank i nebankovních institucí nedosahuje zdaleka takového cashbacku, jako tomu může být právě u Crypto.com.

Služby této společnosti pravidelně využívá na 3 miliony klientů a uživatelská základna nadále roste. Kryptoměnoví nadšenci zde mohou nakoupit Bitcoin nebo Ethereum, nicméně měn je zde k dispozici mnohem více.

Právě na Ethereum blockchainu běží interní měna v systému Crypto.com, ve které jsou mimo jiné vypláceny i cashbacky. Jedná se o tzv. CRO token, který je však okamžitě směnitelný například za eura.

S využitím doporučovacího kódu 2m16s3jq1r na Crypto.com lze navíc získat bonus až $50.

Tuto kartu společnost nabízí hned v několika variantách, které se odvíjejí od výše uzamknuté CRO měny. Jednotlivé typy pak znamenají i odlišené výše cashbacku. Mnohé pak určitě potěší fakt, že základní verzi karty lze pořídit naprosto zdarma. Vyšší verze však nabízejí i streamovací služby jako Spotify či Netflix zcela zdarma.

Tesla do bitcoinu investovala 32 miliard Kč a podpořila tak nesmírný nárůst bitcoinu, který je v únoru 2021 na cestě až k hranici 50 tisíc dolarů. S Crypto.com se lze tohoto růstu zúčastnit taktéž.

Jednotlivé varianty karet nabízejí různé výhody.

Jak získat kartu Crypto.com?

V prvé řadě si klient musí o kartu požádat v aplikaci Crypto.com. Karta bude na uvedenou adresu doručena již během několika dní poštou. Poté nezbývá nic jiného, než kartu aktivovat obdrženým CVV kódem a začít ji využívat.

Před samotnou první platbou je nicméně nutné poslat na kartu ze svého běžného účtu určitý obnos. Jelikož je karta vedena v eurech, jedná se o vklad v minimální hodnotě 20 eur.

Přes tento odkaz však lze získat slevu $25, pokud člověk vloží na kartu alespoň 2500 CRO.

První platba, jak tomu bývá i u jiných platebních karet, provést bezkontaktně nepůjde. Nutné je platební kartu nejprve aktivovat. To by však nemělo představovat nějaký závažnější problém. Crypto karta lze mimo internet využít i pro cashback v obchodě.

Při nakupování na eBay tak lze ušetřit alespoň malé procento z celkové objednávky. Cashback lze však využít i v dalších obchodech, například na AliExpressu.

Kartu Crypto lze využít pro placení online i v obchodě.

Získat kartu a $50 jako odměnu >

Výhody a rizika Crypto karty

Crypto karta pro svůj provoz nevyžaduje žádné měsíční poplatky a tudíž lze vést zcela zdarma. Na základě jednotlivých variant cashback může dosáhnout až 8 %, a to z každého nákupu. Pravidelně ušetřené částky tedy představují nespornou výhodu například oproti předplaceným kartám nebo peněženkám typu Skrill.

Další výhodou jsou nepochybně streamovací služby zdarma. Za Netflix nebo Spotify se tak během roku dá ušetřit již zajímavá částka. A pokud zákazník využívá pouze základní verzi karty, může ji alespoň pro uhrazení těchto služeb využít.

To se může jevit jako banalita, nicméně například konkurenční Revolut takovou funkcionalitu nenabízí.

Crypto.com téměř žádná rizika nepředstavuje. Jedinou výraznější nevýhodou může být poměrně kolísavý kurz kryptoměn. S proměnlivostí kurzů se však člověk setká i u klasických měn, tudíž se nejedná o nestandardní jev. Současným problémem pak může být nefunkčnost karty při placení skrze platební bránu ČSOB.

Pravidelní nakupující cashback zajisté využijí a příjemným bonusem je i design Crypto karty. Veškeré varianty jsou klientům k dispozici v kovových variantách a to bez dalších poplatků, což u běžných finančních institucí rozhodně není standardem.

Kovou kartu lze objednat na oficiální stránce a ve stejnojmenné aplikaci.

Aplikace Crypto.com umožňuje nákup i směnu hned několika kryptoměn.

Hodnocení Crypto.com

U této společnosti si benefity najdou jak fanoušci kryptoměn, tak běžní uživatelé, kteří chtějí zkrátka jen ušetřit. S Crypto kartou lze při každém nákupu dosáhnout až 8% cashbacku, který lze navíc směnit za kryptoměny.

Tyto alternativní měny se začínají dostávat do širšího povědomí celé společnosti, a proto stojí za uváženou, zda se nevyplatí alespoň pár takových měn již teď vlastnit. Pokud chce člověk navíc ušetřit i při sledování svých oblíbených seriálů na Netflixu, karta od Crypto.com nebude krokem vedle.

Ačkoliv je karta vedena v eurech, zůstatek lze vidět i v korunách. I bez nich se však jedná o zajímavý způsob, jak ušetřit na výdajích.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang